ציפוי חרסינה

חזיתות חרסינה (או ציפוי למינציה) המודבקות על קדמת השיניים מאפשרות להעניק לשיניים מראה אחיד ואסתטי של שיניים לבנות וצחות. בשיטה זו משתמשים בוויניר חרסינה דקיק לציפוי כל שן במטרה לשפר את החיוך באופן מידי.

ציפויי חרסינה, התורמים לשיפור קוסמטי של מראה החיוך, עשויים מחומר שמאפשר לדמות באופן יוצא דופן את מראה האמייל הטבעי והם מעוצבים בנפרד עבור כל מטופל.

רופאי השיניים יכולים להשתמש בציפוי חרסינה לשיניים לצורך מספר מרשים של תיקונים קוסמטיים, החל מהלבנת שיניים ועד להתאמה אורתודונטית (במקרה של שן ׳סוררת׳ שצריך ליישר).

בזכות המראה הטבעי שמקנה לשיניים ציפויי החרסינה ובזכות העובדה שניתן להשתמש בציפויים אלה לצורך מגוון רחב של תפקודים, שיטה זו נחשבת לאחד ההליכים האמינים ביותר בתחום הקוסמטיקה הדנטלית.

 

קצת היסטוריה

למרות שציפויי החרסינה הפכו פופולריים במיוחד בשני העשורים האחרונים, הם קיימים כבר כמעט מאה שנים, מתחילת ימיה של תעשיית הקולנוע.

בסוף שנות ה-20 של המאה הקודמת, הגה ד״ר צ׳רלס פינקוס, רופא שיניים הוליוודי מפורסם, את רעיון ציפוי השיניים כדרך לשיפור החיוך של כוכבי הקולנוע המופיעים על המסך. הוא הצמיד חזיתות זמניות על שיני הכוכבים והעניק להם את החיוכים המדהימים שהפכו עד מהרה לסמל המסחרי של היופי ההוליוודי.

עם זאת, לד״ר פינקוס הייתה חסרה הטכנולוגיה שתאפשר להצמיד את החרסינה באופן קבוע לשיניים.

בסוף שנות ה-60, הפך ד״ר מיכאל בונקור לרופא המוביל בתחום ההדבקה לשיניים, והצעיד את התעשייה הדנטלית אל עבר העידן המודרני. על ידי חריטה קלילה על השיניים ומעט תמיסה חומצית, יצר ד״ר בונקור משטח מליטה חזק לאיטום השיניים ולשחזורם. בשנת 1982 השתמשו קלאמינה ודימונסן בטכניקות של ד״ר בונקור על מנת ליישם וינירים מחרסינה על שיניים. ולפתע פתאום, הייתה לכולם גישה לחיוך ההוליוודי המדהים של ימים עברו.

 

ציפוי החרסינה בימינו

במהלך 30 השנים האחרונות, ההתפתחויות שהתחוללו בתחום הטכנולוגיה הדנטלית הפכו את ציפוי החרסינה לבר השגה ונוח לשימוש יותר מאי פעם.

סוגים חדשים של חרסינה הם היום חזקים יותר ובעלי יכולת טובה יותר להשתקפות האור בדומה לאמייל השיניים טבעי. בנוסף, מערכות הדמיה דיגיטליות מאפשרות לרופאי שיניים רבים לייצר שיפורים ביום אחד ואלה מתאימים באופן כמעט מושלם לצורה ולצבע הטבעיים של שיניי המטופל.

היום, ניתן גם לשלב בין טיפולי שיניים מתקדמים אחרים כגון הלבנת שיניים או כתרים לבין חזיתות לשיניים ולספק לכל אדם טיפולים אסתטיים מקיפים וחיוך באמת מדהים.

 

מועמדים מתאימים לציפויי חרסינה

מטופלים אשר שוקלים ציפויי חרסינה מחפשים בדרך כלל פתרונות הוליסטיים לבעיות מבניות או קוסמטיות אחרות שמאפיינות את השיניים שלהם, כגון:

  • שיניים עם סדקים או שברים
  • רווח בין השיניים
  • שיניים עקומות באופן מינימלי
  • גוון שיניים עכור או מוכתם

 

על מנת ליישם ציפוי חרסינה יציב, המטופלים צריכים לענות על התנאים הבאים:

  • להציג בריאות פה נאותה
  • להציג בריאות חניכיים טובה
  • להתחייב להיגיינת פה נאותה ועקבית
  • להציג מטרות קוסמטיות ספציפיות שיוכלו לתאר בפני רופאת השיניים שלהם בהתייעצויות הראשוניות עם הרופאה, כמו גם לבחור בציפיות ריאליות.
  • להפגין כמות מספקת של אמייל בריא, כי רופאת השיניים תסיר שכבה דקיקה של האמייל לפני הצבת החזית על השן.

 

האם ציפוי חרסינה הוא הפתרון המתאים לי?

כאמור, מטופלים חייבים להיות בעלי שיניים וחניכיים בריאות כדי להיות מועמדים לציפויי חרסינה. מטופלים שסובלים מעששת, מחלת חניכיים או זיהום בשורש, בדרך כלל לא יוכלו לעבור טיפול לציפוי חרסינה.

יחד עם זאת, לאחר שרופאת השיניים תטפל בהצלחה בבעיות אלה, בדרך כלל סביר להניח שמטופלים אלה יסומנו כמועמדים טובים לשיפור הקוסמטי.

חשוב לזכור כי הליך ציפוי החרסינה הוא קבוע. כיוון שרופאת השיניים תסיר שכבה מהאמייל לפני הצמדת ציפוי החרסינה, המטופלים יזדקקו בסופו של דבר להחליף את הציפוי או לבחור בשחזור חלופי.לכן, אל תחליטו לעבור טיפול לציפוי חרסינה אלא אם כן אתם בטוחים לגבי ההחלטה שלכם.

מטופלים שנוהגים לחרוק שיניים או לנעול את הלסת, עלולים לא להתאים לציפוי חרסינה. למרות שהחרסינה הדנטלית היא חזקה למדי ועמידה מאוד, עוצמת החריקה עלולה לשבור או לשחוק את ציפוי החרסינה. לעיתים, רופאת השיניים תוכל לטפל בגורמים הבסיסיים שתורמים לחריקת השיניים ולאפשר גם למטופלים אלה ליהנות מציפויי חרסינה.

בנוסף, חומרים דנטליים חדשים מאפשרים ליצור חרסינה משופרת שעשויה להתאים גם למטופלים שנוהגים לחרוק שיניים.

 

מחיר ציפוי חרסינה לשיניים

עלות ציפויי חרסינה לשיניים משתנה ממרפאה למרפאה. לכן, אם אתם מחפשים את המחיר הזול ביותר, מומלץ לערוך השוואת מחירים ברשת, אם אתם מעדיפים לקבל טיפול במרפאת השיניים שלכם, תוכלו לבדוק את המחירים שם.

לייעוץ, שאלות ומידע נוסף

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

מידע נוסף שעשוי לעניין אותך..