איך לבחור מברשת שיניים?

אז מברשת השיניים שלכם החלה להתבלות. זה הזמן לקנות חדשה. האם להישאר עם המברשת הרגילה שלכם. או להשקיע במברשת חשמלית? האם יש הבדל?

לכל אחד מהסוגים היתרונות והחסרונות שלו. השורה התחתונה היא כי שניהם יכולים להיות יעילים באותה מידה בהסרת רובד החיידקים ומניעת עששת אם משתמשים כראוי ושומרים על מצב טוב. כאשר יש אפשרות לבחור באחד הסוגים, הנה כמה אספקטים שעליכם לדעת.

יתרונות מברשות שיניים חשמליות

  • שימוש במברשות שיניים חשמליות עשוי להיות קל יותר עבור אנשים שיש להם בעיה פיזית להזיז את המברשת בחלל הפה שלהם, במיוחד קשישים עם דלקת פרקים או ילדים עם בעיית תיאום מח-יד. מברשות שיניים חשמליות יכולות להיות גם גורם מושך לילדים, ולמנוע ויכוחים ושכנועים!
  • מאחר ומברשות שיניים חשמליות מסתובבות כל הזמן ומנקות במהירות גבוהה כשהן מברישות את השיניים, הן עשויות לנקות בעוצמה רבה יותר – עם מאמץ מינימלי. בעוד רוב רופאי השיניים יגידו כי שני הסוגים יעילים באותה מידה, ארגון המחקר הבינלאומי קוצ'ריין מצא, כי מברשות שיניים חשמליות מפחיתות רובד חיידקים 21% יותר, דלקות חניכיים 11% יותר מאשר מברשות שיניים רגילות, זאת לאחר שלושה חודשים של שימוש.
  • בכמה מברשות שיניים חשמליות ישנם חיישנים מובנים, אשר מתריעים על לחץ חזק מידי על החניכיים, דבר שרבים נוטים לעשות.

יתרונות מברשות שיניים רגילות

  • ישנם אנשים, במיוחד ילדים, אשר אינם אוהבים את הרטט של מברשות שיניים חשמליות.
  • בניגוד למברשות החשמליות, בהן ראש ההברשה אחיד, המברשות הרגיליות מגיעות במגוון רחב יותר של אפשרויות, כגון, ראש קטן, בינוני או גדול, עם זיפים קשיחים, בינוניים או רכים. (דעו כי הזיפים הרכים עדינים יותר על החניכיים וראשים הברשה קטנים מספקים גישה טובה יותר לשיניים האחוריות(.
  • מברשות שיניים רגילות קטנות וקלות יותר ממברשות חשמליות, מה שהופך אותן לקלות יותר לתמרון, והן גם זולות משמעותית.

 

בין אם תבחר מברשת שיניים רגילה או חשמלית, המפתח הוא לצחצח את השיניים כראוי. כלומר, במשך שתי דקות תמימות, פעמיים ביום. ולא לשכוח ניקוי בחוט דנטלי!

לייעוץ, שאלות ומידע נוסף

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

מידע נוסף שעשוי לעניין אותך..