שמירה על השיניים בדרכים

שמירה על השיניים כשאתם נמצאים בדרכים יכולה להיות מטלה מאתגרת. למי יש זמן לחשוב על בריאות השיניים והפה בוקר, צהריים, וערב? אבל אל תשכחו שקפה הבוקר שלכם, ארוחת הצהריים, חטיפים מתוקים של אחר-הצהריים, וקוקטיילים של אחרי-ארוחת-הערב כולם עושים את שלהם בשחיקת השיניים שלכם.

הינה ארבעה טיפים שיעזרו לכם להילחם בחומציות אשר עמה השיניים שלכם מתמודדים בכל פעם שאתם אוכלים או שותים. החומצה הזאת, שמופרשת ע"י חיידקי הפה בעת פירוק הסוכר במזון ובשתייה שלכם, מאכלת לאט-לאט את האמייל השן, ועלולה לגרום לחורים עם הזמן.

 

1. לעיסת מסטיק ללא סוכר

בעת לעיסת מסטיק ללא סוכר, פה מייצר יותר ריר, שהינו אמצעי הגנה טבעי נגד חומצה. זה לוקח לריר לרוב כשעה להחליף את המינרלים שהאמייל איבד לאחר האכילה. אל את ייצור הריר ניתן להגביר על-ידי לעיסת מסטיק ללא סוכר במשך רק 20 דקות לאחר שאכלתם או שתיתם. זה יגרום לשיקום מהיר יותר של המינרלים שאבדו, ויקטין את הסיכון לריקבון.

 

2. החזיקו אצלכם חוט דנטלי (והשתמשו בו)

חוט דנטלי עוזר לנקות מקומות בפה בין השיניים שקשה להגיע אליהם, היכן ששאריות אוכל, פלאק, וחיידקים יכולים להצטבר. קחו כמה דקות ביום לנקות את האזורים בין השיניים שלכם בחוט דנטלי.

 

3. הימנעות ממזון דביק

סוכריות גומי, טופי, פירות יבשים, חטיפי גרנולה, ומסטיקים המכילים סוכר יכסו את השיניים שלכם בשכבה דקה וקשה-לניקוי של סוכר, אשר תגרום בתורה לעליה בסיכון לריקבון בשיניים.

 

4. הפחיתו את צריכת הסוכר

בעת פירוק הסוכר, מופרשת חומצה אשר מאכלת את אמייל השן. ככל שהשיניים שלכם ייחשפו יותר לסוכר, כך תיווצר יותר חומצה בפיכם, וכך תרד רמת ה-pH – מה שבתורו יוביל לעליה בסיכון להיווצרותם של חורים.

לייעוץ, שאלות ומידע נוסף

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

מידע נוסף שעשוי לעניין אותך..