נשים ורפואת שיניים – שילוב מנצח

כיום, כאשר מגיעים למרפאת שיניים, לאף אחד לא משנה האם מי שיטפל בהם יהיה רופא או רופאה. אך לא תמיד הזה זה כך. עד ל-1970, פחות מ-3.3% מרופאי השיניים בארצות הברית היו נשים. מאז, באופן משמעותי – ומובן – עלתה הסטטיסטיקה. כיום, נשים מהוות כמעט מחצית מכלל הסטודנטים לרפואת שיניים במכללות בארה"ב, ולפחות 25% מכלל רופאי השיניים הפועלים בארה"ב. בישראל, 44% מכלל רופאי השיניים החדשים הנכנסים לתחום הינן נשים.

רפואת שיניים הינו מקצוע המעודד אמפתיה, הקשבה, וטיפוח – תכונות אשר הינן אופייניות יותר לנשים. למעשה, מחקרים הראו כי בממוצע, נשים מדרגות מוטיבים של עזרה ואכפתיות גבוה יותר מגברים, דבר אשר הולם מאוד את מקצוע רפואת השיניים. כמו כן, לנשים ישנו חוש אסתטי מפותח יותר, אשר עושר להן לבנות חיוך מושלם אצל מטופליהם. בנוסף, כיוון שלרוב לנשים יש ידיים קטנות יותר מאשר לגברים, הדבר מהווה בשבילן בונוס ברפואת שיניים, אשר הופך את חווית המטופל לנוחה יותר באופן ניכר.

 

נשים ברפואת שיניים לאורך ההיסטוריה

במבט לאחור, ישנן נשים רבות שיש להודות להן על שפרצו דרך עבור רופאות השיניים של היום. לדוגמה, ב-1866, לוסי בימאן הובס טיילור הייתה האישה הראשונה לקבל תואר בכירורגיית שיניים. פורצת דרך נוספת הייתה אמלין רוברטס ג'ונס, שנחשבה לאישה הראשונה לעסוק ברפואת שיניים ב-1855, לאחר שבעלה אפשר לה להצטרף לפרקטיקה שלו. היא המשיכה לעסוק בתחום בעצמה עד לפטירתה ב-1864. אלו היו רק שתיים מנשים נועזות רבות אשר פתחו את דלתות רפואת השיניים לנשים כיום.

 

יותר רופאות שיניים: מצב רווחי לכולם

רפואת שיניים השתנתה בהחלט מאז אמצע המאה ה-19. למשל, הטכנולוגיה של היום שיפרה את רפואת השיניים באופן כללי – הן עבור רופאים והן עבור מטופלים. המקרה נכון במיוחד עבור רופאות שיניים, אשר משלבות חדשנות מדעית עם יכולות ההקשבה המפותחות שלהן והטבע העדין ומטפח שלהן, על-מנת לספק טיפול מקיף וכולל. בנוסף לכך, הודות לחוש האסתטי המפותח שלהן ותשומת הלב לפרטים הקטנים, רופאות שיניים מטפלות במטופליהן טוב יותר מאיי פעם. אין זה מפתיע, שכן, בסך הכול, נשים בתחום הרפואה ידועות כבעלות יכולת הקשבה טובה יותר, ומעודדות שיח פתוח ודיבור בגובה העיניים עם המטופלים מאשר מקביליהן הגברים.

כך שמה יכול להיות טוב יותר מאישה אשר פועלת לשיפור וטיפוח בריאות הפה ואיכות החיים של מטופליה? שלוש נשים שפתחו מרפאה יחד!

לייעוץ, שאלות ומידע נוסף

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

מידע נוסף שעשוי לעניין אותך..