יישור שיניים

חיוך יפה מגביר את הביטחון העצמי ומשפיע על הרווחה ועל איכות החיים של כל אחד מאיתנו. אך מה לעשות שלא כולנו נולדנו עם חיוך מושלם? אל דאגה, בעידן הטכנולוגי המפותח שבו אנו חיים השמים הם באמת הגבול, וכמעט כל אחד יכול לממש את החלום לחיוך יפה.

כולנו מכירים את גשרי המתכת המסורבלים שמאפיינים את החיוכים של רבים מבני הנוער, אבל מתקשים לדמיין שבגילנו ׳המופלג׳ נתחיל להסתובב עם ברזלים על השיניים. לא מתאים ומביך למדי. לפיכך, בוודאי תשמחו לדעת שרפואת השיניים הקוסמטית מציעה לנו שיטות יישור שיניים אחרות, כאלה המבוססות על יישור שיניים שקוף ומאפשרות לכל אחד מאיתנו להגיע לשיניים סדורות ומנשך בריא ונוח.

 

יישור שיניים שקוף אינויזליין

אם אתם מתכננים ליישר את השיניים שלכם, סביר להניח כי ראיתם באינטרנט פרסומים על יישור שיניים פלטה שקופה או על יישור שיניים ללא גשר – שיטות ליישור שיניים שמושכות את ליבם של המבוגרים שבחבורה, שמבינים כי החלום שלהם לחיוך האולטימטיבי אינו כל כך רחוק והוא בהחלט בר השגה.

אחת השיטות השקופות הללו היא שיטת האינויזליין. שיטה זו נחשבת כפופולרית ביותר בקרב השיטות ליישור שיניים של מבוגרים, אלה המבקשים לעצמם יישור שיניים דיסקרטי, כזה שלא יבלוט ולא יסגיר לעין כול את ההתקן שהם מרכיבים ליישור השיניים שלהם.

יישור שיניים שקוף אינויזליין, מורכב מסדרה של קשתיות עשויות מפלסטיק שקוף המותאמות בנוחות רבה סביב השיניים. הקשתיות מיוצרות בעיצוב אישי במיוחד עבור המטופל והן ניתנות להסרה.

בערך פעמיים בכל חודש מוחלפת הסדרה הקודמת של הקשתיות בסדרה חדשה, בהתאם לתנועת תזוזת השיניים שנקבעה מראש על ידי האורתודנטית. כך, שלב אחר שלב יתחילו השיניים שלכם להתיישר עד שיגיעו למיקום הסופי אותו קבעה האורתודנטית.

אמנם, האינויזליין נועד לספק את יישור השיניים שמאפשרת גם הפלטה המסורתית, אבל ההבדל בין שתי השיטות הוא מדהים ובא לביטוי גם במראה וגם בתחושה.

 

יישור קוסמטי

אם השיניים שלכם לא בדיוק במקומן אבל לא בהכרח עקומות, אזי יישור קוסמטי שלהן, או עיצובן מחדש, עשוי להיות האפשרות הטובה ביותר עבורכם. הליך זה מסתיים בדרך כלל בביקור אחד במרפאת השיניים ונמשך זמן קצר.

במהלך הטיפול תשנה רופאת השיניים, במידת הצורך, את צורת השיניים המטרידות ואת אורכן. במקרים מסוימים, שינוי מיקומם של השיניים שטופלו יספק גם מראה קוסמטי מושך יותר.

בעזרת מקדחה או לייזר ובזהירות רבה, תסיר רופאת השיניים את האמייל של השן המטופלת ותתחיל לפסל את צורת השן במטרה לשנות אותה לצורה ולגודל הרצויים. בסיום הליך ׳הפיסול׳, תחליק הרופאה את השיניים ותלטש אותן.

 

פלטת מתכת ליישור שיניים

פלטה ממתכת אל-חלד ליישור שיניים היא עדיין התשובה הפופולריות ביותר שתקבלו כאשר תשאלו את גוגל כיצד ליישר את השיניים. פלטות אלה הן התקן אורתודונטי הכולל סמכים, חומר מליטה וחוטים אשר באינטראקציה עם הסמכים, מפעילים כוח על השיניים שגורם להם לזוז למיקום הרצוי.

בניגוד להתקנים השקופים שלא נראים לעין, הפלטות המסורתיות נראות בבירור על השיניים. הן אמנם אופציה פחות קוסמטית, אבל פופולרית מאוד בקרב בני הנוער, הן בשל היותן זולות בהרבה משיטות אחרות ליישור שיניים, והן בגלל שפלטה, או גשר בשיניים הוא תופעה נפוצה בגיל הנעורים, ואינה מביכה את בני התשחורת כמו יישור שיניים למבוגרים.

 

ניתוח ליישור שיניים – ניתוח אורתוגנטי  (orthognathic)

ניתוח orthognathic לתיקון הלסת, הנקרא גם ניתוח יישור שיניים, מבוצע על ידי מנתח פה ו-maxillofacial ובראשי תיבות: OMS. מנתח OMS הוא מומחה במחלות ובפגיעות שמתרחשות באזור הראש והפנים.

ניתוח תיקון הלסת מיועד לתקן מגוון רחב של שיניים לא סדורות, מינוריות או משמעותיות, כולל חוסר התאמה של הלסתות ושל השיניים. ניתוח שכזה מסוגל לשפר את הלעיסה, את הדיבור ואף את הנשימה.

אמנם, ניתוח תיקון הלסת מתבצע כדי לשפר ולתקן בעיות תפקודיות של הלסת והשיניים, אך הוא משפר באופן דרמטי גם את מראה פניו של המטופל.

אם אתם שוקלים ניתוח אורתוגנטי, רופאת השיניים שלכם תעבוד יחד עם מומחה ה-OMS כדי לקבוע אם אתם מועמדים מתאימים לניתוח זה. מומחה ה-OMS יקבע איזה הליך כירורגי לתיקון הלסת מתאים לכם, והוא זה שיבצע את הניתוח בפועל.

חשוב להבין כי הטיפול שלכם, אשר קרוב לוודאי כולל טיפולי אורתודונטיה לפני ואחרי הניתוח, יכול להימשך מספר שנים עד שיסתיים. לפיכך, גם מומחה ה-OMS וגם האורתודונט שלכם מבינים שזוהי מחויבות ארוכת טווח וינסו להעריך באופן ריאלי את הזמן שיידרש לכם עד לסיום הטיפול.

לייעוץ, שאלות ומידע נוסף

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

מידע נוסף שעשוי לעניין אותך..