כך תשיגו את החיוך המושלם

אם תמונה אחת שווה אלף מילים, מהו ערכו של החיוך? חיוך טבעי, רחב ופתוח, מסייע לאנשים להצליח במגוון של מצבים יומיומיים. רק תחשבו על כל צילום כמעט של כוכב קולנוע או טלוויזיה. לפרנסתם, הם מסתמכים על הכישרון ועל המראה שלהם, כדי שיוכלו להמשיך ולמגנט אליהם את עיני כלל הציבור. כל מגיש חדשות, דוגמן או דוגמנית, וכל אדם שחשוף לעיני הציבור, משקיע בדרך כלל בהשגת החיוך הטוב ביותר האפשרי.

כל אחד מכם יכול להתחיל לפעול בכיוון שיעניק לו שיניים ישרות, לבנות ויפהפיות וחיוך מושלם, אשר מוכן להישלף בכול עת, אם באמצעות יישור שיניים, הלבנת שיניים או כל טיפול דנטלי קוסמטי אחר.

 

להתקבל לעבודה

בין אם זה מוצא חן בעיניכם או לא, מחקרים רבים הוכיחו כי אנשים עם חיוך יפה, מצליחים יותר להתקבל לעבודה לאחר ראיון הקבלה שלהם. לא רק זאת, אלא שלעתים קרובות הם גם נהנים ממשכורת גבוהה יותר מאשר אנשים עם חיוך קצת פחות מושלם. למרות שאולי נראה לכם שלא כך הדברים אמורים להתנהל, באופן תת הכרתי, מעסיקים מעדיפים עובדים עם חיוך בריא.

 

הסתרת החיוך וההשפעה החברתית

נניח שלא נוח לכם עם מראה השיניים שלכם. ייתכן שאתם מתכננים להסתיר את כתמי השיניים שלכם באמצעות ציפוי חרסינה, או לעבור כל טיפול שיניים אחר לשיקום הפה, אבל בינתיים אתם מרימים את היד ומכסים את הפה בכול פעם שמשהו גורם לכם לחייך או לצחוק, ומנסים להימנע מלחייך בציבור או כשהחברים מצלמים אתכם. אמנם, אין בזה שום דבר רע, אלא שלא מעט אנשים מתייחסים באופן לא מודע למי שממעיט לחייך, כאילו הוא אדם אומלל או לא נעים לסביבה.

ההיפך הוא הנכון ביחס לבני אדם שמפגינים חיוך יפה (גם אם הם זכו בו רק לאחר שעברו ניתוחי פנים להעלמת קמטים עמוקים בזוויות הפה). אנשים אשר נוטים לחייך לעתים קרובות, נראים ידידותיים יותר. ועם ההתפשטות ההיסטרית של המדיה החברתית, תמונות שלכם עשויות להגיע למאות אנשים בכול יום, ולהרשים אותם בדרך זו או אחרת.

 

דרכים לשיפור החיוך שלכם

 1. לבדוק את טכניקת צחצוח השיניים שלכם – צחצוח שיניים לפחות פעמיים ביום מסייע לשמירה על השיניים מפני חורים ומחלות חניכיים. אבל חשוב לוודא שאתם גם עושים זאת נכון.
  סוג מברשת השיניים בה אתם משתמשים, כמות הכוח שאתם מפעילים ומשחת השיניים בהם אתם משתמשים – כל אלה משפיעים על המראה הכלל ועל בריאות השיניים.
  רופאי השיניים ממליצים על צחצוח שיניים במברשת רכה. מברשת עם זיפים רכים מסוגלת להסיר את חלקיקי המזון והפסולת מבלי לגרות או לגרד את החניכיים או את אמייל השן, ולהגיע גם לרווחים שבין השיניים לחניכיים.
  מברשת בעלת זיפים קשים עלולה להיות מחוספסת מדי לשיניים, מה שעלול לגרום לנסיגת חניכיים. כאשר אתם מצחצחים השתמשו ביד קלה כדי למנוע נזק לשיניים ולחניכיים.
  החזיקו את המברשת בזווית של 45 מעלות וודאו שאתם מגיעים לכול חלקי השיניים – הקדמיים, האחוריים, וקצות השיניים. בחרו במשחת שיניים שמכילה פלואוריד כדי להגן על השיניים שלכם מפני חורים.
 1. יישור שיניים – שימוש נכון במברשת השיניים היא רק הצעד הראשון כשמדובר בדרכים לשיפור מראה השיניים שלכם. השלב השני הוא יישור שיניים עקומות או תיקון כל בעיה שבאה לביטוי בבעיות במנשך. למרות שאנשים נוטים לחשוב שפלטה ליישור שיניים היא משהו שמתאים לבני הנוער, האמת היא שאתם אף פעם לא מבוגרים מדי כדי לעבור טיפול אורתודונטי.
  התקנים ליישור שיניים יכולים להוסיף גם לבריאות וגם למראה של החיוך שלכם. טיפול ברווחים בין השיניים עשויה להפחית את הסיכון לעששת, כי יש סיכוי שפחות מזון יילכד בין הרווחים. בנוסף, תיקון המנשך ישפר לא רק את הלעיסה שלכם, אלא גם את הדיבור.
  לאחר שתזכו בשיניים ישרות, הביטחון העצמי שלכם יעלה, ואפילו הקריירה צפויה לקבל דחיפה רצינית קדימה.
 1. הלבנת שיניים – כאשר אנשים מדמיינים כיצד ייראה החיוך המושלם שלהם, הם רואים בעיני רוחם שיניים לבנות וזוהרות. מחקרים מלמדים כי רוב האנשים מאמינים שהלבנת שיניים היא הדרך הטובה ביותר לשפר את החיוך שלהם.
  אם גוון השיניים שלכם לא מוצא חן בעיניכם, ואתם רוצים שיהיו יותר לבנות, עומדות בפניכם כמה אפשרויות.
 • אתם יכולים להשתמש במוצרים להלבנת שיניים כאלו שניתן להשיג ברשתות הפארם. אלא שאלה בלבד לא יעניקו לכם את התוצאה שאתם מצפים לה.
 • טיפול הלבנה במרפאת השיניים יספק לכם תוצאות דרמטיות יותר ויעזור לכם להשיג את גוון השיניים המתאים ביותר לגוון של עור הפנים שלכם.
 • כדי לשפר את השפעות הטיפול על ידי הרופאה, השתמשו במשחת שיניים מלבינה והימנעו ממזונות וממשקאות מכתימים כמו יין אדום, קפה ושוקולד. וכמעט מיותר לציין, גם מעישון.
 1. ציפויי שיניים – אם השיניים שלכם מוכתמות באופן שלא ניתן לנקות אותן באמצעות הטיפולים המקובלים, ציפויי שיניים יעשו את העבודה ויאפשרו לכם להפגין שיניים לבנות להפליא. מדובר בחזיתות דנטליות דקיקות ושקופות מחרסינה אשר מוחלות על השיניים עם דבק מיוחד.
  חזיתות אלה משמשות בעיקר לציפוי השיניים הקדמיות והן יכולות להסתיר פגמים אסתטיים שונים כגון, שן אחת עקומה, רווח בין שיניים, שן בגוון עכור וכל פגם אחר. ציפויי השיניים מעניקים למשטחי השיניים מראה אופטימלי, ובאמצעות שיטה זו ניתן גם להתאים את גוון הציפוי באופן אינדיבידואלי.
 1. לגייס את רופאת השיניים לצדכם - אם המטרה שלכם היא להשיג שיניים מושלמות ככול שניתן, יהיה עליכם להיעזר ברופאת השיניים.

 

רופאת השיניים שלכם תוכל לוודא שאתם מצחצחים שיניים כראוי, משתמשים בחוט דנטלי בצורה נאותה, ושהחניכיים והשיניים שלכם בריאות כתוצאה מכך. הרופאה תוכל להציע לכם גם טיפים ועצות כדי להפוך את החיוך שלכם – לחיוך הטוב ביותר שאתם יכולים להשיג. למשל, אם אתם שוחקים את השיניים בלילה, רופאת השיניים עשויה לספק לכם מתקן לילי שתלבשו בזמן השינה, כדי להפחית את השחיקה.

לייעוץ, שאלות ומידע נוסף

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

מידע נוסף שעשוי לעניין אותך..