כיצד נגלה את סרטן הפה ומדוע זה חשוב להיבדק?

כנראה שמעתם את זה בעבר, כנראה במשך מרבית ימי חייכם: ללכת לרופא השיניים פעם בשנה לבדיקות רגילות הוא דבר מאוד מומלץ. אבל זה יכול להיות גם מציל חיים. כיצד? בנוסף לבדיקות לחורים, רופא השיניים שלכם יכול לבצע בדיקה לסרטן הפה.

 

מה היא הקרנה לסרטן הפה?

הקרנה לסרטן היא הפה היא בעצמם בדיקה שרופא השיניים שלכם יכול לבצע כדי לבדוק אם יש בפה שלכם סימנים לסרטן או תנאים טרום סרטניים. המטרה היא לזהות סרטן הפה או נגעים טרום סרטניים שיכולים בסופו של דבר להוביל לסרטן מוקדם ככל הניתן. ככל שהגילוי מוקדם יותר, כך הסיכוי גבוה יותר להסירו ולרפא.

 

מה כרוך בבדיקה?

מה ניתן לצפות במהלך הקרנה לסרטן הפה? רופא השיניים שלכם פשוט יסתכל לתוך הפה שלך ויבדוק אם יש כתמים לבנים או אדומים או פצעים כלשהם בפה. הוא גם ישתמש בכפפות כדי להרגיש את הרקמות בתוך הפה שלכם ויבדוק אם חריגות או גושים. אם יש לכם שיניים תותבות, רופא השיניים יבקש שתסירו אותן כדי שיוכל לבדוק את רקמות הפה מתחתיהן.

 

בדיקות נוספות

חלק מרופא השיניים מבצעים בדיקות נוספות לאחר ההקרנה לסרטן הפה. הבדיקות הללו יכולות לכלול את הדברים הבאים:

  • לפני הבדיקה, אתם תתבקשו לשטוף את הפה עם צבע כחול. תאים חריגים בפה שלכם יספגו את הצבע ולכן יופיעו בכחול.
  • במהלך הבדיקה, רופא השיניים שלכם יכול להאיר מעט לתוך הפה שלכם, דבר שיגרום לרקמה הבריכה שלכם להיות כהה וכל רקמה חריגה תיראה בצבע לבן.

 

טיפול מונע

בפעם הבאה שתבקרו אצל רופא השיניים, תשאלו כיצד אתם יכולים להיבדק לסרטן הפה והאם הקרנה שכזאת נכונה עבורכם. כמו כן, תקפידו לחפש הדרכה לגבי הפחתת הסיכון לסרטן הפה.

לייעוץ, שאלות ומידע נוסף

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

מידע נוסף שעשוי לעניין אותך..