טיפולי חניכיים

שיננית ומניעה

אחת הדרכים החשובות לשמירה על בריאות הפה היא ביקור קבוע אצל השיננית לשם ניקוי שיניים, ניקוי פלאק ניקוי אבנית, וקבלת הדרכה להיגיינה אורלית יומיומית טובה ונכונה בבית.

במהלך הטיפול, השיננית תנסה לאתר סימנים לדלקת חניכיים או למחלות פה אחרות, תספק טיפול שיניים מונע ותדריך אתכם כיצד לשפר את היגיינת הפה ולמנוע ריח רע מהפה, על ידי צחצוח שיניים נכון ושימוש בחוט דנטלי.

טיפולי השיננית הם חלק חשוב משירותי ׳רפואת שיניים מונעת׳ שאנו מעניקות במרפאה, על מנת שתוכלו תמיד לחייך בחופשיות.

 

נסיגת חניכיים

יש כמה גורמים לנסיגת חניכיים וביניהם, מחלת חניכיים, תורשה גנטית, או הרגלים מזיקים כמו, צחצוח שיניים בתנועות אופקיות גסות ועזות; שימוש במברשת שיניים קשה מדי; עישון; או מנשך לקוי.
נסיגת חניכיים עלולה לגרום לרגישות בשיניים לקור וחום, לעששת על שורש השן, להתרופפות השיניים בגלל שחיקת המבנה התומך בהן, ובסופו של דבר לאובדן השיניים.

אנו ממליצות להגיע למרפאה כשהנסיגה בראשיתה, כי אז ייתכן שנוכל לפתור את הבעיה באמצעות הדרכה פשוטה כיצד לשמור על היגיינת פה שתבטיח חניכיים בריאות. במידה שהגעתם אלינו במצב נסיגה מתקדם יותר, יש טכניקות לשחזור חניכיים המאפשרות להצמיח חזרה את רקמת החניכיים.

 

דלקת חניכיים

אם אתם מדממים קלות בזמן צחצוח השיניים או בעת השימוש בחוט דנטלי, סימן שאתם סובלים מדלקת בחניכיים. במצבים חמורים יותר של מחלת חניכיים, עלולה לצוץ מוגלה בין השיניים לחניכיים כאשר לוחצים עליהן.

במקרים אלה מומלץ להגיע לטיפול מיידי במרפאת השיניים.

טיפול בדימום מהחניכיים או בדלקת החניכיים יוכלו להבטיח שהמצב לא יחמיר. חשוב להבין שהתדרדרות נוספת תביא לנסיגת חניכיים ומשם הדרך לאובדן השיניים, קצרה מאוד.

לייעוץ, שאלות ומידע נוסף

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

מידע נוסף שעשוי לעניין אותך..