מהם הגורמים לריח רע מהפה?

אף אחד לא אוהב לשמוע שיש לו ריח רע מהפה. לא נעים לשמוע, וגם מביך ולא נוח לאחרים לספר לנו. איך נוכל להימנע ממצב כזה? התשובה המיידית היא לשמור על היגיינת פה טובה. בואו נבחן מקרוב מה זה בדיוק אומר.

מה באמת גורם לריח רע מהפה?

את הריח הרע גורמים חיידקים שנמצאים באופן טבעי בפה שלנו, כאשר הם מפרקים חלקיקי מזון שנשארו על קו החניכיים, בין השיניים וגם על על הלשון. תהליך הפירוק משחרר תרכובות מצחינות שגורמות לריח הרע, הנקרא גם באשת הנשימה. בזמן שאנו ישנים (למרות שזה קורה גם במהלך היום), החיידקים עורכים מסיבה בפה שלנו, במיוחד אם צחצוח השיניים והניקוי בחוט לא בוצעו כהלכה.

אמנם, אין נתונים סטטיסטיים על אחוז האנשים שיש להם ריח רע מהפה, אך המחקרים מראים כי 80% ריח רע מהפה מגיע ממקור הנמצא בפה עצמו ולא בחלקים אחרים של מערכת העיכול. הריח עשוי לנבוע ממחלת חניכיים, חללים בהם מצטבר מזון, סתימות סדוקות או תותבות מזוהמות. מצבים רפואיים כמו מחלת כבד, סוכרת או טפטוף לאחר לידה וחומצה, בין היתר, יכולים גם הם לתרום לנשימה מסריחה..

אז כיצד ניתן לסלק ריח רע מהפה?

החדשות הטובות הן כי ריח רע מהפה הוא בדרך כלל קל לתיקון. צחצוח השיניים פעמיים ביום, שימוש בחוט דנטלי לפחות פעם ביום וביקור אצל רופא השיניים כל שישה חודשים מסייע באופן משמעותי למנוע ריח רע מהפה. בנוסף, שמירה על תזונה בריאה מסייע משמעותית. אם הריח רע מהפה לא חולף למרות שמירה על הגיינה נכונה, בחנו שוב את הדיאטה שלכם את התרופות שאתם נוטלים ובדקו את המצב הבריאותי.

אז הנה כמה דרכים שיבטיחו הבל פה ללא ריח:

  • הקפידו על שטיפת פה
  • שתייה מרובה (לא משקאות ממותקים)
  • צמצמו קפה ואלכוהול
  • הימנעו מעישון
  • הימנעו מאכילת שום ובצל
  • לעסו מסטיק ללא סוכר

לייעוץ, שאלות ומידע נוסף

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

מידע נוסף שעשוי לעניין אותך..