5 סיבות חשובות לשימוש בחוט דנטלי

כולנו ישבנו בכיסא השיניים, מתביישים להודות שאנחנו לא משתמשים בחוט דנטלי באופן קבוע. לא משנה כמה פעמים אנחנו lectured על החשיבות של שימוש בחוט דנטלי, רובנו לא יכולים להביא את עצמנו להתחייב על זה. עבור רוב, ניקוי הרצפה הוא כנראה עדיף יותר מאשר בחוט דנטלי. אבל הנה חמש סיבות כי יביא לך להגיע לחוט דנטלי במקום המגב.

5 סיבות מדוע השימוש בחוט דנטלי חשוב:

 1. מנקה במקום שמברשת השיניים אינה יכולה להגיע
  צחצוח, חיוני וחשוב, אך עושה ניקוי חלקי בלבד, הצחצוח מגיע רק לחלק הקדמי והאחורי של השיניים שלנו. כאשר החוט הדנטלי, מנקה את הצדדים של כל שן ושן ליד קו החניכיים, אזור חשוב שמברשות השיניים שלנו לא יכולות לנקות ושם שוכנים החיידקים.
 2. שובר את רובד החיידקים
  השימוש בחוט דנטלי שובר את רובד החיידקים שנבנה על השיניים. הצטברות הרובד מתקשה לתוך האבנית, ואם לא הוסר, יכול ליצור חללים, עששת ומחלות חניכיים. שימוש בחוט דנטלי הוא המפתח למניעת הצטברות רובד חיידקים.
 3. מסייע לחיוכים צחורים ונשימה צחה
  כתמים ממזון ומשקאות נוטים להדבק לרובד החיידקים ולבנות טרטר. חוט דנטלי רגיל מסיר רובד חיידקים, טרטר וחלקיקי מזון עודפים, מה שהופך את השיניים שלנו ללבנות יותר. ניקוי בחוט דנטלי שומר גם על נשימה צחה.
 4. מונע דימום חניכיים
  אמנם יש דם בתחילת השימוש, אך ניקוי בחוט דנטלי בעצם מוריד דימום מחניכיים מדממות. כאשר החניכיים יהיו נקיות מחיידקים, הגוף לא ישלח דם, ובו תאים שנלחמים בזיהום.
 5. מאפשר בריאות כללית
  חיידקים ממחלת חניכיים נקשרו למחלות לב, סוכרת ודלקת מפרקים שגרונית. במחקר שנערך לאחרונה, המרכז האקדמי לרפואת שיניים באמסטרדם מצא, שביותר מ -60,000 חולי שיניים שנבדקו, אלו שסבלו ממחלת חניכיים היו בסיכון גבוה פי שניים ללקות בהתקף לב, כאבי חזה חמורים או שבץ. לכן, שימוש בחוט דנטלי לא רק שומרת על בריאות חניכיים טובה, אלא מסייעת בהפחתת הסיכון למצבים בריאותיים חמורים, כמו גם בעלויות הרפואיות הגבוהות שלהם.

גם אם לא תרגישו הבדל מיידי, שימוש יומי בחוט דנטלי תורם לבריאות טובה, בריאות הפה ובריאות כללית.

לייעוץ, שאלות ומידע נוסף

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

מידע נוסף שעשוי לעניין אותך..