שחזור אסתטיקת החניכיים

מיתאר החניכיים, ידוע גם כפיסול חניכיים, זהו תהליך של עיצוב מחדש של רקמת החניכיים סביב השיניים שלכם. אם החניכיים שלכם גבוהות או נמוכות מידי על השיניים שלכם ואתם לא מהחיוך שלכם, ניתוח למיתאר החניכיים יכולה להיות האפשרות שיש לשקול. נקרא גם פיסול הרקמה או עיצוב מחדש של החניכיים, ההליך הקוסמטי הזה בשיניים יכול לאחד אפילו קו חניכיים לא אחיד ולספק חיוך שתהיו גאים בו.

 

הגורם לחניכיים לא אחידים

קיים מגוון של סיבות הגורמות לחניכיים שלכם להיות גבוהים או נמוכים מידי. חניכיים אשר מכסות חלק גדול מהשיניים שלכם יכולות לגרום להן להיראות קטנות. גנטיקה יכולה להיות הסיבה לכך, טיפול אורטודונטקי או בעיה בריאותית מסוימת או נטילת תרופות מרשם מסיומות.

לעומת זאת, חניכיים אשר גבוהים מידי הגורמים לשיניים שלכם להיראות ארוכות, לעיתים זה נגרם על ידי נסיגת חניכיים, מצב שבו רקמת החניכים נמשכת אחורה מהשן וחושפת את שורש השן.

 

הטכניקה המעורבת:

רופאי שיניים המומחים למחלות חניכיים ורופאי שיניים קוסמטיים בדרך כלל מבצעים פיסול חניכיים.

ההליך הקטנטן של מתאר החניכיים מצריך בדרך כלל רק ביקור אחד. לאחר ההרדמה המקומית על החניכיים, לייזר רקמה רך או איזמל משמש לחתוך ולמתאר מחדש את רקמת החניכיים העודפת. יש רק אי נוחות קלה ולא מעורב דימום או תפרים. לפעמים נדרש הליך נוסף הידוע בשם ניתוח הארכת כתר. זה הליך יותר נרחב המערב מתאר חדש של העצם וכמו כן של העצם ובדרך כלל נדרשים מספר תפרים.

שחזור וטיפול לאחר ההליך, בדרך כלל יש נפיחות קלה ואי נוחות לאחר ההליך. זמן ההחלמה תלוי בסוג הספציפי של ההליך המבוצע וכמה נרחב היה ההליך. בדרך כלל, ההחלמה מהליכי פיסול חניכיים לא דורשת יותר מיום אחד, עם זאת, רופא השיניים שלכם עלול בהחלט להמליץ על דיאטה אך ורק של נוזלים ומזונות רכים למשך מספר ימים. רופא השיניים שלכם עלול לרשום לכם תרופות שיש לקחת על פי ההוראות כדי להקל על הכאב ובמידת הצורך למנוע זיהום.

 

יתרונות

– פיסול חניכיים או הארכת כתר זה הליך מהיר, בטוח וללא כאבים. המטופלים יכולים להמשיך בפעילויות הרגילות שלהם באופן מידי לאחר הטיפול והתוצאות הן קבועות.

– הליך הלייזר של פיסול החניכיים אשר אוטם ומחטא את אזור הטיפול, ממזער דלקות, מפחית באופן משמעותי כל סיכוי לזיהום ומקדם החלמה מהירה. פיסול חניכיים יכול להיות בעל יתרונות חברתיים ופסיכולוגיים כמו שיפור המראה והביטחון העצמי שלכם. הוא יכול לעודד אתכם להיות יותר מעורבים חברתית ולחייך יותר.

לייעוץ, שאלות ומידע נוסף

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

מידע נוסף שעשוי לעניין אותך..