תובנות מקורס לכירורגיה אסתטית במינכן

ארצה לשתף את ההתרשמות שלי מקורס בן שבעה חלקים על השתלות ופריודונטיה אשר אני לוקחת חלק בו פעם או פעמיים בשנה. הקורס האחרון נקרא "ניתוח פלסטי אסתטי למחלות חניכיים"מארגני ומדריכי הקורס הם רופאי שיניים מומחים למחלות חניכיים בעלי שם עולמי, פרופסור מרקוס הרזולר וד"ר אוטו צור ,במרכז החינוכי שלהם במינכן. הם שילבו ידע מדעי וניסיון מעשי כדי לספק סקירה מקיפה של סימנים, עקרונות וטכניקות קליניות של אסתטיקה פלסטית מיקרו-כירורגיה של מחלות חניכיים. הם התמקדו במיוחד על פלישה מינימלית לרקמה הרכה וסגירה מושלמת של הנגע.

מיקרו-כירורגיה מספקת יתרונות קליניים רלוונטיים על פני מושגים מוסכמים להתחדשות וניתוח למחלות חניכיים, במיוחד באזור האסתטי. הקורס הוא גם תיאורטי וגם מעשי ומספק למשתתפים הכשרה בהפעלת מיקרוסקופ ומכשירים מיקרו-כירורגיים קשורים. החלק המעשי מערב ניתוח מיקרו-כירורגי על לסתות של חזיר במרכז החינוכי. הקורס מיועד לרופאי שיניים מתחילים ומנוסים כאחד.

 

באופן כללי, מיקרו-כירורגיה הוא מונח המתאר ניתוח ממוקד הדורש משקפת הגדלה גדולה או מיקרוסקופ. זה הליך מאוד עדין ומדויק ולכן מערב שימוש בלהבים, מחטים ומכשירים עדינים ומיוחדים. טכניקות דומות משמשות המשמשות במיקרו-כירורגיה כדי להקל על מנתחים אשר מבצעים ניתחים בכלי דם אשר משלבים כלי דם קטנים, עצבים ו/או רקמות אחרות. ניתן להשתמש בהם במגוון רחב של סביבות כירורגיות וניתן להשתמש בהם בהתמחויות שונות הכוללות ניתוח פלסטי, ניתוח כללי, ניתוח פריודונטלי, ניתוחיי עיניים, ניתוח לסת וכדומה. בבלוגים הבאים אני אוסיף ואסביר על טכניקות מיקרו-כירורגיות נוספות המשמשות לטיפול הפה כמו השתלת רקמה רכה המשמשת לטיפול בנסיגת חניכיים,עיצוב אסתטיקת החניכיים כדי להגדיר מחדש את הצורה של רקמת החניכיים ועיבוי אזור הפונטיק (ז״א השן החסרה) כטיפול אחרי תאונה או טראומה. אני מקווה שזה יעזור למטופלי שיניים להבין יותר טוב את המושג שרופאי השיניים שלהם משתמשים ולקחת החלטות הרבה יותר מיודעות בעקבות המלצות רופא השיניים.

לייעוץ, שאלות ומידע נוסף

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

מידע נוסף שעשוי לעניין אותך..