אובדן שן בתאונה

תאונות קורות. כולנו מכירים את הקלישאה הזאת וחלק מאיתנו חוו אותה באופן אישי יותר מאחרים. אבל מה קורה כאשר מאבדים שן בתאונה? זה יכול להתרחש לאחר נפילה, קטטה, תאונות דרכים, טראומה הקשורה לספורט או אפילו בגלל משהו יותר פשוט כמו נשיכה של מזון קשה או סוכריה. אם איבדתם שן בטעות, להלן טיפים שיש לזכור.

 

5 טיפים שיש לזכור

  1. קודם כל, זה עוזר לדעת אם יש מונח רפואי עבור שן שנפלה. זה נקרא "יציאת שן". זה שונה משן שבורה או סדוקה.
  2. תזכרו כי כאשר מאבדים שן שהיא קבועה, יש חדשות טובות: לפעמים ניתן להחזיר אותה למקום או לקבע אותה מחדש. שיני חלב מצד שני לא בדרך כלל לא מקבעים מכיוון שקיבוע שלהם יכול לגרום לנזק בעת ההמתנה לשן הקבועה.
  3. שמרו את השן שנפלה ותביאו אותה לרופא השיניים שלכם באופן מידי. בכל רגע של היום. ככל שתמתינו יותר, כך הסיכוי פוחת שרופא השיניים יוכל לקבע מחדש את השן באופן מוצלח.
  4. אם ניתן, נסו להחזיר את השן לתוך הפה בחור שממנו היא יצאה. תנשכו חתיכת תחבושת. זה יכול לעזור בשמירה על השן במקומה ושליטה על דימום כלשהו. אפשרות נוספת היא לשים את השן בתוך מיכל עם מעט רוק או חלב. חשוב מאוד שלא לשטוף את השן עם מים! זה יכול להרוס את הסיכויים שהשן תשרוד.
  5. אם אתם סובלים מכאבים, החזיקו מטלית קרה מחוץ לפה והחניכיים שלכם.

 

תנו לרופא השיניים שלכם להחליט

תאונות יכולות להיות טראומתיות, אפילו יותר כאשר אתם מאבדים שן. בצעו את הטיפים שצוינו למעלה ותאפשרו לרופא השיניים שלכם מה הטיפול הטוב ביותר שצריך לבצע. לא כל טראומה לשיניים זקוקה לטיפול שיניים דחוף. אולם, תעשו לעצמכם טובה וכאשר אתם נמצאים בספק, חפשו טיפול שיניים מקצועי.

לייעוץ, שאלות ומידע נוסף

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

מידע נוסף שעשוי לעניין אותך..