שמירה על שיניים ישרות אחרי הסרת הגשר – איך לשמר טיפולי אורתודונטיה

סוף-סוף הגיע, היום המיוחל שבו ילדכם (או אתם) נפרדים מהגשר. התור אצל האורתודונט ישאיר אתכם עם שיניים ישרות להפליא וישאיר אתכם עם מנה מוגדלת של ביטחון עצמי. אך עם זאת, יש עוד עבודה לעשות! עכשיו, עליכם לתחזק את החיוך המיושר-להפליא החדש שלכם.

אתם, או ילדכם, עבדתם קשה כדי להגיע לאבן דרך זו. זה יהיה חבל לבזבז את הזמן, המאמץ, והכסף שהושקע. לכן, הינה שלוש דרכים להבטיח שהשיניים יישארו ישרות אחרי הסרת הגשר.

 

1) השיגו – ולבשו – רסן לשיניים

בזמן שהגשר היה במקומו, הוא גרם לעצמות ורקמות החיבור בפיכם להשתנות ולהיבנות מחדש מסביב לשיניכם במקומותיהן החדשים. אבל רק בגלל שהגשר ירד – ואתו גם הלחץ של דפנות היישור ו\או הקשת – זה לא אומר שהשיניים סיימו לזוז. שיניים בדרך כלל ירצו לחזור לאיפה שהן היו.

זהו המקום שבו נכנס הרסן לתמונה. הוא מאט את הנטייה הטבעית של השיניים לזוז. רסן יעזור לשיניים שלכם להישאר מיושרות ובמקומן. לרוב, מומלץ למטופלים ללבוש רסן כל הזמן במשך שישה חודשים עד שנה לאחר שהגשר ירד; זוהי התקופה שבה השיניים שלכם עדיין מנסות לזוז באופן פעיל. לאחר מכן, ניתן ללבוש רסן שניתן להסרה למשך הלילה. האורתודונט המטפל שלכם ימליץ לכם על אופן טיפול מומלץ למקרה שלכם.

 

2) שמרו על היגיינת פה טובה לאחר הסרת הגשר

בדיוק כמו שעשיתם עוד לפני שהיה לכם גשר, צחצוח פעמיים ביום ושימוש בחוט דנטלי פעם אחת ביום עדיין חל עליכם. הרגלי היגיינת פה טובים חשובים כדי לשמור על החיוך הבוהק שלכם. ככל שתצחצחו ותשתמשו יותר בחוט דנטלי, כך טוב יותר.

 

3) תכננו לו"ז בדיקות שיניים קבוע

אחרי שהסרתם את הגשר, טיפולי שיניים מונעים ישרתו אתכם היטב בטווח הארוך. זה כולל ניקוי שיניים פעמיים בשנה. ודאו שאתם מביאים את הרסן שלכם לבדיקת התאמה או כדי לבדוק האם יש צורך להחליף אותו.

לייעוץ, שאלות ומידע נוסף

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

מידע נוסף שעשוי לעניין אותך..