האם שוקולד מזיק לשיניים?

רובנו צורכים שוקולד יותר ממה שאנחנו מוכנים להודות. אנחנו יודעים שזה לא טוב למבנה הגוף שלנו אבל האם שוקולד רע גם לשיניים שלנו? מלבד הקלוריות והסוכר, מחקרים מראים כי אכילה מתונה של שוקולד יכולה למעשה להיות בעלת השפעה חיובית על בריאות הפה שלנו.

עד כה שמענו כי אכילת שוקולד משחררת אנדרופינים שגורמים להרגשה טובה. השוקולד גם תורם לקוגניציית מוח מוגברת. אבל מזה זה עושה לאמיל השיניים שלנו? האם זה יגרום לנו לסבול מריקבון השן? זה תלוי בסוג השוקולד:

שוקולד חלב

שוקולד חלב הוא פופולרי ונצרך באופן נרחב. עם זאת, הוא הרבה יותר מלא בסוכר מאשר שוקולד מריר (15 גרם לאונקיה לעומת 14 גרם לאונקיה). בזמן שהמספר לא כל כך גבוהים, במהלך הזמן ההבדל יכול להוביל לריקבון ולחורים בשיניים.

שוקולד מריר

לשוקולד מריר יש פחות סוכר מאשר שוקולד חלב. זה כבר הופך לאפשרות בריאה יותר עבור השיניים שלכם. בנוסף, מתוך 300 התרכובות שהוא מורכב מהן, יש שלושה שהוכחו כמשפרים של בריאות הפה:

  • פוליפנולים אשר עוזרים להילחם בבניית החיידקים בפה שלנו. אלו הם כימיקלים שיכולים לנטרל את האורגניזמים אשר גורמים לריח רע מהפה. הם גם הוכחו כמונעים סוגים שונים של סוכר מלהפוך לחומצה אשר מחלישה את אמיל השן וגורמת לחורים בשיניים.
  • פלבנואידים אשר הוכחו כמאטים של תהליכי ריקבון השן.
  • נוגדי חמצון אשר נלחמים במחלות חניכיים, במיוחד אם יש לכם רמות גבוהות בתוך הרוק שלכם.

השורה התחתונה

בין אם אתם מעדיפים שוקולד חלב או שוקולד מריר, לכו ותפנקו את עצמכם. בזמן שהמחקר מראה כי האחרון תורם לבריאות הפה, צחצוח שיניים יומי וחוט דנטלי הם המפתח להימנע מחורים בשיניים.

לייעוץ, שאלות ומידע נוסף

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

מידע נוסף שעשוי לעניין אותך..