טיפולי שיניים בישראל: כל מה שחשוב לדעת

עבור מדינה כה קטנה, ישראל יכולה להתגאות במגוון גדול של טיפולי שיניים מקצועיים. כיוון שטיפולי שיניים למבוגרים אינם מכוסים על-ידי תכנית הביטוח הרפואי המרשימה-למדי של ישראל, ישנן אפשרויות לטיפולי שיניים ציבוריים ופרטיים. אולם, עם כל כך הרבה מרפאות לבחור מתוכן, למצוא את רופא השיניים הנכון יכולה להיות משימה מבלבלת ודיי מפחידה עבור עולים חדשים ותושבים ותיקים כאחד. מציאה של רופא שיניים מתאים (או לצורך העניין, כל מומחה רפואי אחר) היא לא תמיד משימה פשוטה. הינה כמה היבטים של רפואת שיניים בישראל שכדאי לדעת.

 

סקירה כללית של תחום רפואת השיניים בישראל

גם בקליניקות ציבוריות וגם בקליניקות פרטיות, ניתן למצוא רופאים בעלי הסמכה והשכלה מקומית ובינלאומית. כמו כל דבר בישראל, ישנו טווח רחב של דעות בנושא האם טיפולים פרטיים או ציבוריים טובים יותר. הינה כמה הבדלים עיקריים:

ארבעת קופות החולים של ישראל מפעילות קליניקות שיניים למטרות רווח משלהם בכל רחבי המדינה; כל אחת מהקליניקות האלו הינה בעלת מחירון משלה. אלו הן למעשה חברות פרטיות, המעסיקות רופאי שיניים במרפאה גדולה, ומציאות שירותי רפואת שיניים במחיר נגיש יחסית, בעיקר בשל כמות המטופלים הגדולה שיש להם. שוב, בעוד שטיפולי שיניים למבוגרים אינם נכנסים תחת תכנית הביטוח, קליניקות אלו מציעות תכניות ביטוח מורחבות. בין ההטבות נמנים שירותים וטיפולים בחינם או במחיר מוזל, לדוגמה – בדיקה שנתית אחת בחינת, כולל צילומי רנטגן.

עבור ילדים עד גיל 12, שירותים וטיפולים מסוימים ניתנים אשר ניתנים על-ידי קליניקות של קופות החולים מכוסים בביטוח שלכם (כלומר, הם בחינם!) על-ידי תכנית ביטוח הבריאות הלאומית של ישראל, או לחילופין מוצעים במחירים מוזלים. חשוב לבדוק מול כל קופת חולים מה הם הטיפולים שהן (או תכניות הביטוח המורחבות שלהן) מכסים, וכן אילו הנחות הן מספקות.

כמו כן, ישנה האפשרות של קליניקות רפואת שיניים פרטיות. לכל אחד מרופאי השיניים הפרטיים ישנו מחירון משלו וטווח שירותים שונה שהוא מציע. על-פי רוב, מטופלים יוכלו למצוא רופאי שיניים דוברי אנגלית בעלי הסמכה בינלאומית עובדים במגזר הפרטי, שכן שירות זה הוא בעל אופי שהם יותר רגילים לו מאשר קצב העבודה הגבוה במגזר הציבורי, מה שעשוי להוות הקלה לעולים חדשים.

 

הבדלים אחרים בין טיפולי שיניים במגזר הציבורי והפרטי

 • אצל רופא שיניים מטעם קופת החולים, הטיפול הוא יותר מבוסס הליך מאשר מבוסס מניעה. רופאי השיניים הטובים ביותר שואפים לרפא את מטופליהם ממחלות שיניים ולשמור אותם חופשיים ממחלות שיניים באמצעות טיפולים מונעים והסברה למשך שאר חייהם. על מנת שזה יוכל לקרות, נדרש קשר מתמשך עם רופא השיניים במשך החיים, מה שלא תמיד אפשרי בעת קבלת טיפול בקופות החולים.
 • בעת קביעת תור לרופא שיניים מטעם קופת החולים, הקופה קובעת רופא שיניים לכל מטופל. משמעות הדבר היא שיתכן ויהיה לכם רופא שונה בכל ביקור בקליניקה. רופאים צעירים רבים שרק סיימו את לימודיהם מתחילים את הקריירה שלהם בקליניקות חצי-פרטיות אלו. לאחר כמה שנים, הם ממשיכים הלאה, מה שיוצר תחלופת עובדים גבוהה במגזר הציבורי, היכן שלראות רופא אחר בכל ביקור זה דבר שיגרתי בהחלט. כשאתם נרשמים לרופא שיניים פרטי, אתם נרשמים לרופא שאתם בוחרים. אתם תפגשו באותו רופא בכל ביקור, והם ינהלו מעקב אחרי השיניים שלכם עם הזמן, ויצפו בשינויים. תוכלו גם ליהנות מהיתרון של בניית יחסים עם רופא השיניים שלכם, שזהו המפתח לטיפולי השיניים הטובים ביותר – בהם עקביות היא גורם בעל חשיבות גבוהה ביותר, והינה חיונית לשמירה על בריאותכם הכללית.
 • לקליניקות ציבוריות ישנם נהלים אשר מגדירים את סוגי הטיפולים לביצוע, וקובעים באילו חומרים ומעבדות להשתמש. בעוד שרופאים פרטיים נהנים מחופש פעולה גדול יותר בבחירת הטיפול המתאים ביותר לכל מטופל, ובחומרים שיהיו מתאימים ביותר לכל שימוש.
 • הבדל גדול נוסף הינו הזמן המוקצב לטיפול. בהתחשב בעובדה שלקליניקות ציבוריות ישנו קהל מטופלים גדול יותר, לרופאים אין את החופש של להשקיע זמן נוסף בכם. בעוד שיהיו כאלה שיטענו שבקליניקות ציבוריות המחירים נמוכים יותר, ואיתם גם האיכות, זהו לא תמיד המקרה הנכון. ישנן קליניקות פרטיות ברמות משתנות של איכות ומחירים גם כן.
 • חשוב לציין כי ישנם רופאים טובים, הגונים, אשר ניתן לסמוך עליהם בכל אחד מהמגזרים, ומציאת רופא שכזה צריכה להיות מטרת המטופל בעת חיפוש טיפולי שיניים.

 

בהשוואה לחו"ל

בדיוק כמו במדינות אחרות, טיפולי שיניים בישראל יכולים להיות באיכות הגבוהה ביותר, אם אתם מצליחים למצוא את המקום הנכון ללכת אליו. אלו הם כמה מן ההבדלים העיקריים בהשוואה לרפואת שיניים בחו"ל:

 • מחירים:
  מחירים של טיפולי שיניים הם יקרים בכל מקום בעולם, וכך גם בישראל. אמנם, יש טענות על כך שמחירי טיפולי שיניים איכותיים בישראל הם נמוכים למעשה ממקביליהם בארה"ב, בריטניה, או קנדה. הדבר יצר תופעה של תיירות רפואת-שיניים לישראל.
 • חומרים:
  לרופאי שיניים בישראל יש גישה לכל אותם חומרים בדיוק כמו שיש לאלו שבאמריקה ואירופה, וכן לטכנולוגיות מתקדמות שנות, כגון סורקי פנים, רדיוגרפיה דיגיטלית, כירורגיה מונחית, וכו'.
 • שירות:
  בואו נודה בכך, ישראל לא ידועה בזכות שירות לקוחות ידידותי חסר תקדים. למרות שזה יכול להיות קשה למצוא רופא שיניים בעל גישה ידידותית ואינדיבידואלית במגזר הציבורי, הם קיימים. ובמגזר הפרטי, גם עבור ישראלים ותיקים וגם עבור עולים חדשים שמוכנים לשלם עבור טיפולים פרטיים , ניתן למצוא שירות אישי ומקצועי בדיוק כמו במדינת המוצא. מעבר למציאת רופא מוכשר ומיומן, מומלץ למטופלים לחפש מקצוען אמין ובעל יושרה.

 

בשורה התחתונה, מטופלים אשר זקוקים לטיפולי שיניים בישראל, בין אם הם עולים חדשים, תושבים ותיקים, או תיירים, יוכלו למצוא בארץ טיפולים ברמה גבוהה

לייעוץ, שאלות ומידע נוסף

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

מידע נוסף שעשוי לעניין אותך..